Guangdong Henvcon Electric Power Technology CO., LTD.

“Aktivno življenje v neustavljivem gibanju”

Zapis Henvconove druge interne košarkarske prijateljske tekme

Zdravo telo je zagotovilo dobre službe, življenje pa je v gibanju.Da bi izboljšali telesno kakovost zaposlenih in okrepili notranjo enotnost ter sodelovanje med različnimi oddelki, je Henvcon 15. aprila ob 18. uri na košarkarskem igrišču podjetja izvedel drugo tekmo košarkarskega prijateljstva v letošnjem letu 2022. Predstavniki vsakega delovnega sektorja so si ogledali igro in navijanje igralcev na igrišču.

Dve strani v igri sta bili rdeča ekipa (tehnični oddelek), ki jo je vodil Liu Yong, in modra ekipa (člani drugih oddelkov podjetja) s kapitanom Li Yuom.Glavni inženir Li wi je bil še naprej odgovoren za nadzor na kraju samem, Qin Mangai pa je deloval kot sodnik.Zlasti administrativni oddelek je bil zelo cenjen za organizacijo tekmovanja in močno podporo.

Igra je bila razdeljena na štiri sklope, od katerih je vsak trajal 10 minut.Z žvižgom se je tekmovanje uradno začelo.Za razliko od prejšnje je prvo žogo na tej tekmi dobila rdeča ekipa.Natančen make-up met je zadel koš in osvojil 2 točki, kar je poželo aplavze občinstva drug za drugim.Modrim se je danes pridružil nov igralec, tako da sodelovanje ni bilo ravno spretno in dolgo časa niso našli občutka pri metu, zgrešili so veliko točk.Na začetku je rezultatski zaostanek, bili so tudi pasivni.Na srečo je Liu Meng kasneje našel občutek.Zadel je nekaj lepih metov od daleč s 3 zaporednimi točkami, kar je modrim pomagalo dohiteti izid in poželo enoglasne vzklike občinstva za "bravo".Rdeča ekipa je igrala v dobrem ritmu, a se je situacija spremenila, postopoma so jih prehiteli.Rezultat prve četrtine je bil 18:20 (rdeči proti modri).

V drugi in tretji četrtini so bile tekmovalne okoliščine čudovite.Mladostni vihar in kul spretnosti rdeče ekipe so bili vidni na igrišču.Z natančnim in iznajdljivim sodelovanjem so zadeli mali vrhunec 16:8 in znova povedli;medtem ko je bila modra spet motena.Njihova podaja je bila oropana ali premočno izsiljena, da bi lahko prišli izven igrišča.Poleg tega je bilo tudi njihovih skokov manj kot pri rdeči ekipi, njihov odstotek zmagovitih metov pa nizek, tako da je rezultat zaostajal.Toda od takrat sta obe strani nihali, se lovili, izmenično dvigovali in rezultatska razlika je bila zelo tesna.

a

Igralci so težili k skoku

b

Član rdeče ekipe Liu Yongcheng je zadel met od daleč za 3 točke

V zadnji, četrti četrtini, za zmago, so igralci obeh strani še ohranili polno borbenost, njihova skokovita figura pa je bila v noči še posebej živahna.Novopečeni igralci modrih so se postavili in dobro opravili skoke, branjenja in varovanja žoge, kar je prispevalo tudi k metu.Streli od blizu in od daleč so bili pogosto uspešni.Sredin rezultat je bil 64:60, modri pa so imeli dva zadetka prednosti.Rdeča ni želela biti presežena.Nato so res zadeli dva zadetka in rezultat izenačili.Tudi občinstvo je uživalo v nervoznem in čudovitem prizoru.Mali navijači so z glasnimi vzkliki navijali za svojo najljubšo ekipo.Čas je prišel do zadnjih 20 sekund.Takrat je imela rdeča ekipa še dve točki prednosti.Pri 76:74 so modri klicali premor in uredili taktiko.Rdeča ekipa je bila odločena braniti zadnjo žogo, trojko modre ekipe.Bluer je zadnji strel posvetil vso pozornost.Posledično je košarkarska žoga zgrešila mrežo in zmagala je rdeča ekipa.

Igra ima zmagovalce in poražence, a ne glede na to, kdo izgubi ali zmaga, je končni zmagovalec občinstvo.Upamo, da se bodo z enotnostjo in sodelovanjem, prikazanim v igri, igralci naučili razumeti moč ekipe, spoštovati svoje nasprotnike in pridobiti prijateljstvo. Veselimo se prihodnje naslednje prijateljske tekme!